ZROZUM SWOJE CHOROBY. Dekodowanie Biologiczne – Patrick Obissier

Książka, która jest jasno i przystępnie napisanym wprowadzeniem do nowego rozumienia zdrowia, zarówno jednostki, jak i całej rodziny.

W tej książce przeczytasz o:

  • uniwersalnych prawach rządzących chorobami,
  • biologicznych cyklach pamięci komórkowej,
  • nieświadomym tworzeniu przez rodziców planu na życie dziecka,
  • automatycznym dziedziczeniu wspomnień przodków,
  • programach rodzinnych twoich chorób.

Na początku lat 80. XX w., niemiecki lekarz psychiatra – dr Ryke Geerd Hamer – poczynił spostrzeżenia, które rzuciły zupełnie nowe światło na akademicką koncepcję zdrowia i choroby. Gdy on i jego żona poważnie zachorowali po śmierci syna, stwierdził, że to nie może być przypadek. Choroba jego i żony była w jego odczuciu skutkiem wstrząsu emocjonalnego, jaki przeżyli z powodu nagłej śmierci ich dziecka. Gdy zaczął badać historie swoich pacjentów, zauważył wiele prawidłowości.

Lata cierpliwych rozmów z pacjentami, badań oraz analiz zdjęć z tomografii komputerowej ich mózgów doprowadziły go do odkrycie, że to, co przywykliśmy nazywać chorobą, jest sensownym biologicznym  programem Natury, uruchamianym w szczególnych sytuacjach.

Na podstawie swoich badań stworzył oparty na Pięciu Prawach Natury system, który nazwał Germańską Nową Medycyną (GNM).

Gdy przeżywamy intensywny stres, automatyczny, podświadomy mózg, którego rolą jest utrzymanie ciała przy życiu, nie jest w stanie efektywnie pełnić swojej funkcji. Większość energii jest wtedy pożytkowana na myślenie o problematycznej sytuacji, które uruchamia w organizmie szereg energochłonnych reakcji.

Z punktu widzenia przetrwania nie ma to sensu, dlatego Natura przewidziała nadzwyczajne rozwiązanie – specjalny biologiczny program, który sprowadza stres do poziomu tkanek i narządów. Część mózgu odpowiadająca za przetrwanie odzyskuje w ten sposób swoją porcję energii, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania, i tym samym może zagwarantować ciału przeżycie. Miejsce, do którego „sprowadzany” jest stres nie jest przypadkowe.

Uczniowie doktora Hamera i ich kolejne pokolenia rozwinęli odkrycia GNM na podstawie własnych doświadczeń i spostrzeżeń. Powstały nowe gałęzie tej wiedzy – Biologika (Roberto Barnai), Uzdrawianie Biologią (Rainer Körner), Totalna Biologia (Claude Sabbah, Gerard Athias), Recall Healing (Gilbert Renaud), Dekodowanie Biologiczne (Christian Flèche, Patrick Obissier) i inne.

Przeczytaj bezpłatny rozdział (klikając w zajrzyj do środka na okładce)

Przejdź do książki